Myslím, že do momentální podoby lektorky a terapeutky mě vyformovali hlavně vlastní životní zkušenosti, jak to už bývá, hlavně ty náročnější. Jako velmi mladé mi bylo diagnostikované autoimunitní revmatické onemocnění. Následovali lepší a horší fáze léčby, rehabilitace, nejistota, strach, bezmoc z nemožnosti tak milovaného pohybu, neschopnost najít další směřovaní.

Teď už chápu, že každému se děje přesně to, co potřebuje a že naším přirozeným stavem je rovnováha. Asi proto jsem se podvědomě rozhodla studovat zdravotnický obor a hledat způsoby, jak si pomoct. V západní i východní medicíně. Moje rozhodnutí posilovala vášeň a fascinace lidským tělem. 

Fyzioterapie a následné kurzy mi pomohli najít možnosti, jak začít obnovovat svoje síly. Postupně jsem převzala odpovědnost za svoje tělo a co je ještě důležitější, změnila nastavení mysle, čím se začal přirozeně upravovat celkový životný styl.

Zlomovým okamžikem bylo střetnutí s jógou, díky které přišlo uvědomění, že jsme všichni součástí něčeho, co nás přesahuje, jakkoliv si to pojmenujeme. A že kromě fyzické stránky je potřeba pracovat i s tou duševní, vnímat svoje myšlenky, pocity, potřeby a učit se jakémusi nadhledu a humoru, který je využitelný v situacích běžného života.

Neustále se s velkou pokorou, otevřenou myslí a srdcem učím, že i s chronickým onemocněním ve spolupráci s odborníky je možné vést plnohodnotný život. Přijat občasné omezení, bolesti, únavu či psychickou nepohodu jako informaci, že v některé oblasti nejsme v souladu sami se sebou a vychylujeme se ze zlaté střední cesty. Respektovat signály, důvěřovat vlastní intuici, že je potřeba včas něco změnit, preventivně se hýbat, žít zdravěji, poprosit o pomoc, řešit svoje vztahy, dopřát si radost nebo bez výčitek zastavit a nechať vše plynout...

V momentálním období vnímám jako smysluplné poslaní sdílet s dalšími lidmi jemné a účinné techniky, které sama využívám v osobním živote i při práci s klienty. My sami i vše kolem nás se neustále mění. Díky schopnosti empatie, zkušenostem s prací s lidmi a vrozenou citlivostí dokážu intuitivně propojovat metody podle aktuální potřeby. Společně se snažíme hledat příčiny problémů, spolupracujeme na stanovení cíle a vyhovujících postupů, čím se vzájemně obohacujeme a posouváme dopředu.

Každý z nás kráčí svou cestou, jejíž přeběh nezná. Někdy s lehkostí, hravě a klidně, jindy zatížený, bezradný, netušící jak dál. Odpovědi, řešení i zdroje má každý v sobě, někdy stačí položit správné otázky, získat jiný pohled a nechať se nasměrovat. Mým záměrem je s radostí vás provázet, když se sami rozhodnete objevovat nástroje, které vám v daném životním období můžou pomoct cítit se zdravěji a šťastněji.

Pokud vás baví hluboká práce s tělem, proces sebepoznávání a cítíte, že celostní přístup s vámi rezonuje, můžete si rezervovat místo na skupinovém cvičení jemné fyzio jógy. Ráda se s Vámi potkám i na speciálních lekcích.

Kontaktujte mě, jsem tu pro vás.

Niki 😊

Seberozvoj stále pokračuje...

2024 - Instruktorský kurz meditací

od 2024 - Fyzioterapeutka v ambulantním provozu

2023 - Kurz meditace a mindfulness (MBSR)

2022 - Biosyntetická přípravka (psychoterapie)

od 2021 - OSVČ

2016 - 2021 Fyzioterapeutka na ambulantní a lůžkové rehabilitaci

2021 DNS sportovní kurz

2021 Kraniosakrální balancing

2020 Instruktor jógy

2020 Komplexní manuální techniky - mobilizace

2019 Vertebrogenní pacient - diagnostika a komplexní terapie

2019 Thajská masáž

2018 Dornova metóda

2018 Tajemství ženského pánevního dna

2017 Metoda Wima Hofa

2017 Spirální stabilizace - SM systém

2016 Kineziotejping

2016 Lymfodrenážní masáž

2015 Baňkování

2013 Masér klasické a sportovní masáže

2016 - 2019 Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave - fyzioterapie, magisterské studium

2013 - 2016 Univerzita sv. Cyrila a Metoda - Institut fyzioterapie, balneologie a léčebné rehabilitace, bakalářské studium