Jemná fyzio jóga

Nabízím vám jemnou, bezpečnou, komplexní jógovou praxi, v které propojuji znalosti fyzioterapie, správné nastavení v pozicích, funkční svalové řetězenívědomý přirozený pohyb, dechové a relaxační techniky. Pracujeme s aktivací středu těla, hlubokým bráničním dýcháním, posilujeme slabé svalové skupiny ve vývojových a stabilizačních polohách, protahujeme zkrácení svaly, uvolňujeme fascie, připomínáme si správné pohybové návyky a tak vyrovnáváme svalové dysbalance spůsobující bolesti zad a kloubů. Všeobecné návody nemusí fungovat každému, proto se učíme být sami k sobě vnímavější, chápat řeč svého těla, limity, pracovat s pocity, emocemi, energií, co je předpoklad pro zdravé a efektivní fungovaní bez příliš velkého úsilí i v běžném živote. Působíme přímo na náš řídící systém - mozek. 

Dnes se stále více vědecky potvrzuje, že psychika a duševní pohoda mají obrovský vliv na naše fyzické tělo a celkovou kvalitu života. Jóga poskytuje úžasné možnosti, jak se celkově uvolnit cítit víc energie, radosti, laskavosti, spokojenosti a vyrovnanosti v prosté přítomnosti. Každá lekce začíná nácvikem jednoduché meditace (mindfulness), obsahuje prvky psychoterapeutické práce s tělem a je ukončená příjemnou řízenou relaxací s vizualizacemi, aromaterapií a muzikoterapií. 


Praktické informace

Maximální kapacita skupiny je 10 osob, tak aby měl každý z vás dostatek místa a já prostor vás podle potřeby upravit nebo navrhout alternativní varianty. Proto je skupinová lekce vhodná i pro začátečníky, lidi s lehkými zdravotnými omezeními nebo jako preventivní, kompenzační rehabilitační cvičení pro všechny. Taktéž pokročilí klienti ocení návrat k základům a pochopení neurofyziologických souvislostí. 

Setkáváme se pravidelně, na lekci je nutné si dopředu rezervovat místo! Stačí kliknout na odkaz ONLINE REZERVACE pod textem, kde najdete všechny bližší informace. Karimatky a pomůcky jsou k dispozici ve studiu. V létě je možnost cvičení venku na zahradě. Do 15 let doporučuji specifické lekce pro děti. 

Těším se na přátelské setkání s vámi, na podložkách nebo kdekoliv jinde :-) 


ÚTERÝ 18:15 - 19:30


ČTVRTEK 16:45 - 18:00

Zdravotní a psychické benefity pravidelného cvičení:


- prevence civilizačních chorob, bolestí zad i psychických problémů 

- viditelné zlepšení držení těla, zvýšení sebevědomí :-) 

- víc energie, vitality, radosti ze života (hormony štěstí)

- postupné zvyšovaní flexibility, pružnosti, síly a rovnováhy

- podpora kardiovaskulárního a lymfatického systému, výživa orgánů a tkání, detoxikace

- snížení vlivu stresu, lepší nálada, reakce, koncentrace, nadhled

- vědomější přístup k sobě aj okolí, motivace k zdravému životnímu stylu