Jemná fyzio jóga

Nabízím vám jemnou, bezpečnou, komplexní jógovou praxi, v které propojuji znalosti fyzioterapie, správné nastavení v pozicích, funkční svalové řetězenívědomý přirozený pohyb, dechové a relaxační techniky. Pracujeme s aktivací středu těla, hlubokým bráničním dýcháním, posilujeme slabé svalové skupiny ve vývojových a stabilizačních polohách, protahujeme zkrácení svaly, uvolňujeme fascie, připomínáme si správné pohybové návyky a tak vyrovnáváme svalové dysbalance spůsobující bolesti zad a kloubů. Všeobecné návody nemusí fungovat každému, proto se učíme být sami k sobě vnímavější, chápat řeč svého těla, limity, pracovat s pocity, emocemi, energií, co je předpoklad pro zdravé a efektivní fungovaní bez příliš velkého úsilí i v běžném živote. Působíme přímo na náš řídící systém - mozek. 

Dnes se stále více vědecky potvrzuje, že psychika a duševní pohoda mají obrovský vliv na naše fyzické tělo a celkovou kvalitu života. Jóga poskytuje úžasné možnosti, jak se celkově uvolnit cítit víc energie, radosti, laskavosti, spokojenosti a vyrovnanosti v prosté přítomnosti. Každá lekce začíná nácvikem jednoduché meditace (mindfulness), obsahuje prvky psychoterapeutické práce s tělem a je ukončená příjemnou řízenou relaxací s vizualizacemi, aromaterapií a muzikoterapií. 


Praktické informace

Maximální kapacita skupiny je 9 osob, tak aby měl každý z vás dostatek místa a já prostor vás podle potřeby upravit nebo navrhnout alternativní varianty. Proto je skupinová lekce vhodná i pro začátečníky, lidi s lehkými zdravotnými omezeními nebo jako preventivní, kompenzační rehabilitační cvičení pro všechny. Taktéž pokročilí klienti ocení návrat k základům a pochopení neurofyziologických souvislostí. 

Karimatky a pomůcky jsou k dispozici ve studiu. V teplém počasí je možnost cvičit venku na zahrádce. Do 15 let doporučuji specifické lekce pro děti. 


Potkáváme se pravidelně, na lekci je nutné si dopředu rezervovat místo! 

Kliknutím na ONLINE REZERVACE se přesměrujete na rozvrh a rezervační systém.  


ÚTERÝ 16:45 - 17:45


ČTVRTEK 16:45 - 17:45


Zdravotní a psychické benefity pravidelného cvičení:


- prevence civilizačních chorob, bolestí zad i psychických problémů 

- viditelné zlepšení držení těla, zvýšení sebevědomí :-) 

- víc energie, vitality, radosti ze života (hormony štěstí)

- postupné zvyšovaní flexibility, pružnosti, síly a rovnováhy

- podpora kardiovaskulárního a lymfatického systému, výživa orgánů a tkání, detoxikace

- snížení vlivu stresu, lepší nálada, reakce, koncentrace, nadhled

- vědomější přístup k sobě aj okolí, motivace k zdravému životnímu stylu

-kontaktování se sám/sama se sebou, sebepoznávání, možnost rozvoje